Rusko sa podľa Putina "nevzdá svojej zvrchovanosti". Dodal, že sa nepodvolia zastrašovaniu a vydieraniu

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že sa nenechá nikým "vydierať ani zastrašovať". Vyhlásil to v stredu krátko pred začiatkom prejavu amerického prezidenta Joea Bidena na Valnom zhromaždení OSN v New Yorku. Informuje stanica Sky News.

Na oslavách 1160. výročia štátnej suverenity Ruska Putin povedal, že jeho krajina sa "nevzdá svojej zvrchovanosti" a nepodvolí sa ani zastrašovaniu či vydieraniu.

Šéf Kremľa tiež pochválil aj ruskú armádu, ktorá podľa neho zachraňuje ľudí v Donbase na východe Ukrajiny. Moskva totiž tvrdí, že občanov Ruska žijúci v tomto regióne sú prenasledovaní. Kyjev tieto obvinenia odmietol.

Putin v stredu ráno vyhlásil čiastočnú mobilizáciu pred uskutočnením referend v Moskvou ovládaných oblastiach na východe a juhu Ukrajiny o pripojení k Rusku. Minister obrany Sergej Šojgu spresnil, že v Rusku bude mobilizovaných 300.000 záložníkov.

Prečítajte si tiež:

​Šéf Kremľa taktiež avizoval, že Rusko — ktoré je jadrovou veľmocou — je na ochranu svojho územia odhodlané použiť "všetky dostupné prostriedky".

Toto rozhodnutie šéfa Kremľa vyvolalo ostrú kritiku zo strany viacerých svetových lídrov vrátane prezidentky SR Zuzany Čaputovej, nemeckého kancelára Olafa Scholza či českého premiéra Petra Fialu.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti