Ponuka, ktorá sa neodmieta. Patriarcha Kirill nahral odkaz pre Rusov

Ponuka, ktorá sa neodmieta. Patriarcha Kirill nahral odkaz pre Rusov
Ruský patriarcha Kirill. Zdroj: profimedia.sk/Sputnik

Moskovský patriarcha Kirill burcuje ruských občanov, aby sa nebáli mobilizácie a išli si splniť svoju vojenskú povinnosť. V prípade, že na bojisku zahynú, odmenou im bude vstup do vstup do božieho kráľovstva, informoval o tom napríklad spravodajský portál Nexta či americký týždenník Newsweek

Hlava ruskej ortodoxnej cirkvi patrí už od začiatku konfliktu k najvýznamnejším podporovateľom ruskej invázie na Ukrajinu. Počas kázne v čase, keď Rusi v panike zo strachu z narukovania vykúpili letenky a zaplavili hraničné priechody, adresoval národu „povzbudivé“ slová.

„Choďte si splniť svoju vojenskú povinnosť. A pamätajte si, že v prípade, že za svoju krajinu, svojich blízkych položíte život, budete s Bohom v jeho kráľovstve, sláve a večnom živote,“ povedal patriarcha iba niekoľko hodín po vyhlásení „čiastočnej“ mobilizácie, ktorá má na bojisko podľa ruského velenia dostať až 300-tisíc ľudí.

Prečítajte si tiež:

​Kirillove výroky na podporu prezidenta Putina a ruskej invázie vyvolali v uplynulých mesiacoch medzinárodné pobúrenie. Británia, Kanada, Litva a Ukrajina zaradili konzervatívneho patriarchu pre jeho podporu vojny na svoje sankčné zoznamy.

Maďarská vláda svojím vetom v júni zabránila, aby to isté urobila Európska únia.

V priloženom videu si môžete pozrieť novinky o aktuálnom dianí v súvislosti s vojnou na Ukrajine:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti