Kráľovská rodina zverejnila prvú fotku Karola III. pri plnení kráľovských povinností

Nový britský kráľ Karol III. sedí za pracovným stolom a vyberá z oficiálnej červenej krabice korešpondenciu.
Nový britský kráľ Karol III. sedí za pracovným stolom a vyberá z oficiálnej červenej krabice korešpondenciu. Zdroj: TASR/Victoria Jones/PA via AP

Britská kráľovská rodina zverejnila prvú fotografiu nového kráľa pri plnení si štátnych povinností, informuje agentúra AP.

Fotografia vznikla tri dni po smrti kráľovnej Alžbety II. v miestnosti z 18. storočia v Buckinghamskom paláci. Karol III. na nej sedí za pracovným stolom a vyberá z oficiálnej červenej krabice korešpondenciu, ktorú mu pripravil osobný tajomník.

Ako súčasť panovníckej kontinuity sú na fotografii za ním jeho zosnulí rodičia Alžbeta a Filip. Dvojica ju darovala kráľovi Jurajovi VI. v roku 1951, rok na to sa Karolova mama stala kráľovnou.

​Počas svojho panovania bola kráľovná Alžbeta II. pravidelne zobrazovaná pri vybavovaní korešpondencie a vládnych dokumentov, ktoré jej v oficiálnej červenej krabici prinášal jej osobný tajomník.

Kráľovná zomrela 8. septembra vo veku 96 rokov, jej pohreb sa konal 19. septembra. Úctu zosnulej panovníčke vyjadrili desaťtisíce obyčajných ľudí i svetoví lídri.

Pozrite si unikátne video z obradu, na ktorom sa oficiálne skončila vláda Alžbety II. :

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti