„Spadla na mňa a mobil sme jej chceli vrátiť,“ bráni sa útočník, ktorý v Brazílii dokaličil dve Slovenky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zlomená lícna kosť a rezné rany na tvári. Slovenky zbité do krvi na brazílskej pláži šokovali tamojšie médiá. Tie pozorne sledujú, aké tresty neminú dvojicu tínedžerov, ktorí majú, podľa všetkého, pestrú kriminálnu minulosť.

Dvojica, ktorá päsťami do krvi zmlátila dve Slovenky Katarínu a Viktóriu, je podľa brazílskych novinárov pre políciu známa firma. Každý z nich má v registri trestov desiatky policajných záznamov za lúpeže, krádeže, vyhrážky, obchodovanie s drogami a dokonca aj pokus o vraždu. Od roku 2019 ich polícia zatkla priemerne raz za tri mesiace. Tento raz majú opäť na svedomí ublíženie na zdraví.

„To dievča na mňa spadlo a mobil sme jej chceli vrátiť,“ vyhováral sa útočník pred políciou i novinármi.

Podľa skúsených cestovateľov a delegátov sú tieto bandy zohraté a v žiadnom prípade ich netreba dráždiť akýmikoľvek cennosťami.

„Je tam zóna, ktorá je pod ochranou polície a akonáhle spravíte pár metrov nabok, tak už nie ste pod ochrannými krídlami polície a tam už nie ste chránení. Tam vás napríklad donútia zaplatiť veľké peniaze za čistenie topánok,“ vysvetľuje delegát CK Satur Marcel Šmátrala.

Nepríjemnú skúsenosť s brazílskymi vreckármi zažilo niekoľko Slovákov. O jednej príhode sa s nami podelila aj Slovenka, ktorá tam takmer prišla o fotoaparát.

Slávka Lukačovičová bola na jednej z vychýrených brazílskych pláži a zatiaľ čo sa jej rodina kúpala v mori, ona sa rozhodla strážiť fotoaparát a pasy. Otravný vreckár si ju okamžite vyhliadol.

„Spýtal sa ma, či nechcem odfotiť, čo som odmietla a tvárila som sa, že ma nezaujíma. On sa ale priblížil a schmatol mi kameru. Začala som vrieskať na plné ústa,“ opisuje Slávka.

Duchaprítomne zareagovali aj okoloidúci turisti a chlapca vyhnali. „Poradili nám, aby sme nechodili na prázdne pláže, ale radšej tam, kde je veľa ľudí. Tam si toľko netrúfnu,“ dodáva cestovateľka.

Aj delegáti odporúčajú vyhýbať sa rizikovým miestam v noci a skoro ráno, aby vám vreckári neznepríjemnili dovolenku, za ktorou ste do Južnej Ameriky išli.

Reportáž si môžete pozrieť hore vo videu.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti