Bratislavčanka Ľubica Blašková sa vydáva za medzinárodnú pozorovateľku pseudoreferend

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ruské referendá v Doneckej a Luhanskej oblasti na Ukrajine Slovensko neuznáva, no napriek tomu tam máme zástupkyňu. Bratislavčanka Ľubica Blašková sa vydáva za medzinárodnú pozorovateľku. Rozdáva rozhovory ruským médiám a pseudoreferendá označuje za historickú udalosť.

Pseudoreferendum kritizuje takmer celý svet. No minimálne jedna Slovenska to vidí inak.

„Ja osobne som chcela byť súčasťou tohto procesu, pretože toto je historický proces. Samozrejme, to vojde do dejín a ja budem súčasťou histórie. My budeme súčasťou histórie,“ povedala Ľubica Blašková.

Prečítajte si tiež:

No a hoci sa považuje za nezávislú medzinárodnú pozorovateľku, už dopredu vie, ako by referendum malo dopadnúť.

„Takže dúfam, že sa všetko podarí, že budete pripojení k Rusku, pretože veľká sila je jedine v jednote. Preto sa nás veľmi dlho snažia všetkých rozdeliť, hlavne rozdeľujú Slovanov. A bohužiaľ mnohí zo Slovanov pomáhajú Anglosasom. Ale ja dúfam, že vy budete tou prvou lastovičkou, ktorá ukáže ostatným Slovanom, čo majú robiť, že potrebujú byť spolu. Taký je môj názor,“ vyhlásila Blašková.

Ľubica Blašková vyštudovala Moskovský pedagogický inštitút, pred rokmi krátko pôsobila na ministerstve kultúry, objavila sa aj na kandidátke strany Vlasť Štefana Harabina. Pokúšali sme sa s ňou spojiť, zaujímalo nás, ako sa na Ukrajinu dostala.

Prečítajte si tiež:

Rezort zahraničia sa k jej pôsobeniu v Luhansku nevyjadril, no postoj slovenskej diplomacie k referendu je jednoznačný. Referendá neuznávame.

Otázne je, či sa tým polícia bude zaoberať. Pokúšali sme sa získať stanovisko generálnej prokuratúry, no na naše otázky nám do odvysielania reportáže neodpovedali.

Viac sa dozviete v reportáži hore vo videu.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti