V ukrajinskom meste Izium objavili ďalšie dva masové hroby so stovkami obetí, tvrdí Zelenskyj

Exhumované neidentifikované hroby civilistov a ukrajinských vojakov na cintoríne v meste Izium.
Exhumované neidentifikované hroby civilistov a ukrajinských vojakov na cintoríne v meste Izium. Zdroj: TASR/AP Photo/Evgeniy Maloletka

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že v meste Izium na severovýchode Ukrajiny boli objavené ďalšie dva masové hroby so stovkami obetí. Informovala o tom agentúra Reuters a denník The Guardian.

„Dnes som dostal viac informácií. Našli ďalšie dva masové hroby, veľké hroby so stovkami ľudí. Hovoríme o malom meste Izium," povedal Zelenskyj v rozhovore odvysielanom  v noci na pondelok americkou stanicou CBS.

Prečítajte si tiež:

​Ukrajinské úrady pritom len minulý týždeň ukončili exhumáciu tiel dovedna 436 ľudí z masového pohrebiska v Iziume. Tamojší predstavitelia uviedli, že väčšina z exhumovaných tiel niesla známky násilnej smrti.

Podľa predbežných náznakov bolo 30 nájdených obetí vystavených mučeniu. Ukrajinský prezident v uvedenom rozhovore taktiež vyzval Západ, aby pokračoval vo vyvíjaní nátlaku na Rusko prostredníctvom sankcií. „Tieto sankcie budú mať politický, ako aj finančný dosah," povedal Zelenskyj.

Ruské úrady bezprostredne nekomentovali jeho vyjadrenia o objavení ďalších dvoch masových hrobov v Iziume. Moskva dlhodobo popiera vojnové zločiny i útoky na civilistov na Ukrajine.

Pozrite si záznam z Televíznych novín o silnejúcom odpore proti mobilizácii v Rusku:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti