VIDEO: Regrút na Sibíri postrelil odvodového komisára. Podrobí sa psychiatrickému vyšetreniu

VIDEO: Regrút na Sibíri postrelil odvodového komisára. Podrobí sa psychiatrickému vyšetreniu
Záber z videa. Zdroj: reprofoto: Twitter/Andrew Roth

Dramatické chvíle zažil odvodový komisár v ruskom meste Usť-Ilimsk v Irkutskej oblasti na Sibíri, ktorého postrelil regrút podomácky vyrobenou brokovnicou. Píše The Guardian.

Strelcom je údajne 25-ročný muž, ktorého povolali do inštitúcie k odvodu na ukrajinský front. Podozrivého okamžite zatkli a podrobí sa psychiatrickému vyšetreniu. Stav obeti je vážny, zdroje hovoria o ťažkom zranení. Iné však hovoria o tom, že komisár na mieste zomrel.

Strelec údajne vošiel do budovy a povedal: „Nikto sa nebude brániť,“ a vystrelil z brokovnice. Hneď potom ho zadržali. Pred výstrelmi mal dodať: „Teraz pôjdeme všetci domov“.

Mladík mal vystreliť celkovo šesťkrát, očití svedkovia však uvádzajú iný počet výstrelov. Niektorí tvrdia, že útočník vystrelil len raz, iní hovoria o troch ranách. „Zbraň, z ktorej útočník strieľal, vyzeral& ako podomácky vyrobená brokovnica,“ uviedol jeden z očitých svedkov.

Novinári agentúry ASTRA kontaktovali matku útočníka. Tá uviedla, že mladík mal veľké obavy z úradníkov, ktorí predtým prišli za jeho najlepším priateľom, aby ho naverbovali.

„Ruslan nedostal predvolanie, ale včera si prišli pre jeho najlepšieho priateľa. Ruslana to veľmi rozrušilo. Hovoril, že bude čiastočná mobilizácia, ale ukázalo sa, že berú všetkých,“ vysvetlila matka.

Podľa nej Ruslan povedal, že dobrovoľne pôjde na vojenský registračný a odvodný úrad, potom sa však s ním jeho príbuzní nemohli spojiť. O udalosti sa rodina dozvedela až zo správ.

Rusko minulú stredu (21. 9.) prvýkrát od druhej svetovej vojny vyhlásilo vojenskú mobilizáciu v súvislosti s vojnovým ťažením na Ukrajine. Krok vyvolal protesty v desiatkach miest, pričom pondelkovému útoku na komisariát predchádzalo niekoľko podobných incidentov v iných častiach Ruska.

Pozrite si tiež reportáž o silnejúcom odpore proti mobilizácii.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti