Žena zastrelila a stiahla z kože mladého huskyho, ktorého si pomýlila s vlkom. Vyvolala vlnu pobúrenia

Žena zastrelila a stiahla z kože mladého huskyho, ktorého si pomýlila s vlkom. Vyvolala vlnu pobúrenia
Lovkyňa so zastreleným Huskym. Zdroj: Facebook

Žena z amerického štátu Montana vyvolala vlnu pobúrenia, keď na sociálnej sieti zverejnila fotografie s pozostatkami Sibírskeho huskyho, ktorého ulovila a stiahla z kože, mysliac si, že ide o mladého vlka. Informoval o tom portál New York Post.

Amber Roseová z Miller City zverejnila zábery, na ktorých drží v rukách loveckú pušku a jednu ruku má položenú na torze tela uloveného Huskyho.

„Ráno som sa vydala na sólo lov medveďa čierneho, no naskytla sa mi príležitosť zastreliť iného predátora. Bol to skvelý pocit, keď som svojmu mužovi mohla napísať, že som práve zastrelila mladého vlka,“ napísala v komentári Roseová.

Ľudia na sociálnych sieťach si však rýchlo všimli, že zastrelené zviera je v skutočnosti Sibírsky husky. Mnohí milovníci zvierat sa jej, odhliadnuc od omylu, pýtali, či je podľa nej v poriadku loviť mláďatá predátorov.

Upozorňujeme, že zábery nie sú vhodné pre maloletých a citlivé povahy.

​Miestne úrady vo vyhlásení uviedli, že zastrelený husky bol zrejme jedným z túlavých psov, ktorých monitorovali ochranári. Kancelária šerifa potvrdila, že spustili vyšetrovanie.

Lovkyňa medzitým priznala svoj omyl, no bráni sa tým, že psa zastrelila v sebaobrane.

„Na to zviera, o ktorom som si myslela, že môže byť krížencom vlka, som narazila náhodou počas lovu na medveďa. Hlavnou prioritou pre mňa v tom momente bola moja bezpečnosť. To zviera na mňa vrčalo a blížilo sa ku mne takým spôsobom, ako keby ma chcelo zjesť,“ napísala Roseová na Facebooku.

„Áno, priznávam chybu, že som si ho pomýlila s krížencom vlka,“ dodala s tým, že nemala vedomie o túlavých psoch, ktoré sa pohybujú v časti lesa, kde došlo k incidentu.

V priloženom videu si môžete pozrieť reportáž o problémoch s diviakmi v Bratislave:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti