Zahraničné

Štvorročné dievčatko zastrelilo 4-ročného bratranca

Vražda - ilustračné foto
Zdroj: Shutterstock.com

Zbraň našlo pod posteľou.

Dievčatko sa vo štvrtok hralo s bratrancom a pozeralo televíziu, keď pod posteľou našlo zbraň, povedal predstaviteľ polície v Detroite seržant Michael Woody. Namierilo ju na chlapca a strelilo mu do hrudníka. Chlapca okamžite odviezli do nemocnice, no bol už mŕtvy.

V dome bol pravdepodobne len starý otec. „Je to tragický prípad," povedal Woody pre agentúru Associated Press. Sprísnenie legislatívy na držbu zbraní bolo jednou z priorít prezidenta Baracka Obamu na druhé funkčné obdobie, intenzívnejšie sa však o tejto záležitosti debatuje od streľby v škole v štáte Connecticut v decembri 2012, kde šialený útočník zavraždil 26 ľudí a neskôr aj sám seba.

DETROIT/SITA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)

Krátka správa

Česká BIS odhalila agenta, ktorý šíril ruskú propagandu o vojne na Ukrajine.

Česká Bezpečnostná informačná služba (BIS) odhalila ruského agenta, ktorý v ČR zaisťoval šírenie ruskej propagandy o vojne na Ukrajine a využíval na to aj známe osobnosti. Na konferencii o dezinformáciách a hybridných hrozbách v Poslaneckej snemovni českého parlamentu to uviedol šéf BIS Michal Koudelka. BIS sa podľa slov Koudelku podarilo odhaliť, že jeden z dlhodobých ruských vplyvových agentov v Českej republike rozdal úplatky v hodnote niekoľkých tisíc eur za šírenie ruskej propagandy. (TASR)