Kuba zostala po údere hurikánu bez elektriny

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V dôsledku poškodenia elektrickej siete sa celá Kuba ponorila v utorok večer miestneho času do tmy. Došlo k tomu po tom, ako sa cez západnú časť ostrovného štátu prehnal hurikán Ian. Informujú agentúry AFP a AP.

Štátna elektrárenská spoločnosť Unión Eléctrica na sociálnej sieti Twitter oznámila, že krajina je "bez elektrických služieb". Bez elektrickej energie sa najskôr ocitli provincie na západe Kuby, ale neskôr padla celá elektrická sieť. Spoločnosť uviedla, že pracujú na postupnom obnovení dodávok energie pre 11 miliónov obyvateľov krajiny.

Prečítajte si tiež:

​Hurikán Ian zasiahol západnú oblasť Kuby v utorok skoro ráno a neskôr sa presunul nad vody Mexického zálivu, uviedol meteorologický inštitút Insmet.

Ian dorazil na pevninu ako hurikán tretej kategórie a zdevastoval provinciu Pinar del Río, kde sa pestuje veľká časť tabaku používaného na známe kubánske cigary. Miestne úrady uviedli, že z oblasti bolo evakuovaných približne 40.000 ľudí. Úrady stále zisťujú rozsah škôd a do utorkovej noci neboli hlásené žiadne obete.

Prečítajte si tiež:

​Americké Národné centrum pre hurikány (NHC) varovalo, že Ian naberie na sile a zasiahne západné pobrežie Floridy ako "mimoriadne nebezpečný" veľký hurikán. Mohutný vietor už bičuje súostrovie Florida Keys patriaceho k USA.

Pozrite si archívnu reportáž z 27.9. o tom, ako k Floride smeruje hrozivý hurikán:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti