Dráma na česko-slovenských hraniciach: Polícia strieľala na prevádzača migrantov

Polícia zadržala pevádzača
Zdroj: Polícia ČR/Twitter

Vo štvrtok nadránom sa na česko-slovenských hraniciach strieľalo. V oblasti medzi mestom Brumov-Bylnice a Horným Srním-Rybníky totiž polícia prenasledovala prevádzača s migrantmi, ktorého zadržali napokon až v lese. O prípade informuje portál tn.cz.

Pozornosť polície upútalo auto po tom, ako prešlo cez kontrolné stanovište bez zastavenia vysokou rýchlosťou. Okamžite ho špeciálna jednotka začala prenasledovať.

„Až varovné výstrely policajtov z pražskej SPJ (Špeciálna poriadková jednotka – pozn. red.) zastavili dnes nad ránom prevádzača, ktorý prevážal 15 migrantov,“ uviedla polícia Českej Republiky na sociálnej sieti.

​Prenasledovanie skončilo v lese, kde sa po krátkom naháňaní snažil prevádzač s migrantmi utiecť. Ako sme uviedli, incident sa odohral na hraničnom priechode medzi mestom Brumov-Bylnice a Horným Srním-Rybníky.

Prečítajte si tiež:

Na uvedenom stanovišti sa rovnako ako aj na zvyšných prechodoch od polnoci nachádzajú policajné jednotky po tom, ako Česká republika dočasne zaviedla hraničné kontroly. Dôvodom je práve snaha o zníženie počtu prichádzajúcich nelegálnych migrantov zo Slovenska. Hraničné kontroly sú predbežne obnovené do budúcej soboty (8.10.).

Nelegálnej migrácii sa v reportáži 27. septembra venoval aj René Medzihradský.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti