Muža počas práce uštipol jedovatý had. Pred smrťou ešte nahral manželke odkaz

Muža počas práce uštipol jedovatý had. Pred smrťou ešte nahral manželke odkaz
Sebastian s Amandou a so synom. Zdroj: Facebook/Amanda Isobel

Jeho práca sa mu stala osudnou. Brit Sebastian Wicker totiž zomrel po uštipnutí hadom v Mozambiku. O tragickom prípade informoval portál amomama.

Na celom príbehu je dojímavé to, že 40-ročný muž ešte pred smrťou poslal manželke srdcervúci odkaz, v ktorom jej povedal, ako ju miluje.

Amanda od svojho muža obdržala hlasovú správu len šesť hodín predtým, ako zomrel. O desať rokov mladšia žena síce na správu odpovedala, jej reakciu však Sebastian už nevidel.
„Vidno, že Sebastian stráca vedomie. Jeden z jeho kolegov mi zavolal a informoval ma, že zomrel. Potom som len začala plakať, stále sa z toho nemôžem spamätať,“ povedala.

Muž pracoval ako správca oblasti s rozlohou 650-tisíc árov v delte rieky Zambezi. So svojim zákazníkom pozorovali byvolov, keď ho uštipol had.  Podľa Amandy šlo buď o kobru čiernu alebo mambu čiernu. Klient mal pri sebe protijed, ktorý Sebastianovi pomohol v prvých minútach.

Následne ho previezli do nemocnice, kde však žiadnu dávku protijedu lekári v zásobe nemali. Vrtuľníkom ho preto transportovali do súkromnej nemocnice, zachrániť sa ho už však nepodarilo.

Smútok Amandy je o to väčší, že sa pár v decembri chystal presídliť do škótskeho mesta Fort William, pretože Sebastian pre prácu v Afrike dlho nevidel svojho dvojročného syna Oskara. Amanda sa aj tak rozhodla plány zrealizovať a do Škótska sa aj s dieťaťom presťahuje. Popol svojho zosnulého muža rozpráši v údolí Glen Coe.

Manželia sa stretli v Juhoafrickej republike v roku 2012. Sebastianova práca zahŕňala strieľanie tamojších byvolov, za čo sa v minulosti stal terčom kritiky a vyhrážali sa mu smrťou.

Amanda svojho muža bránila s tým, že zarobené peniaze pomáhajú v boji proti pytliakom. „Sebastian bol vášnivým ochrancom prírody. Redukovanie počtov byvolov pomáha chrániť miestne životné prostredie, rovnako ako je to pri znižovaní stavu jeleňov v Škótsku,“ uzavrela.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti