Začali odstraňovať pocty nebohej kráľovnej. Kvety nevyjdú nazmar

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Začiatkom septembra (8.9.) obletela celý svet správa o úmrtí kráľovnej Alžbety II. Takmer okamžite sa k oficiálnym sídlam monarchie a v parkoch začali schádzať priaznivci, aby si darmi uctili nebohú panovníčku.

Úrady s ohľadom na životné prostredie po štyroch dňoch zakázali ako formu pocty balóny, plyšové hračky, kráľovnine obľúbene džemové sendviče či iné hmotné dary. Žiadali smútiacu verejnosť, aby nosila len kvety.

Tony kytíc začali pracovníci a dobrovoľníci týždeň po pochovaní nebohej panovníčky postupne odstraňovať a zbierať do vriec. Tie však neskončia na skládke, využijú ich ako kompost, informoval thenationalnews.com s odkazom na mestské kráľovské parky.

Zozbierané pocty prevezú do Hyde parku, kde ich zmiešajú s iným organickým odpadom a premenia na kompost, ktorý využijú v Kensingtonských záhradách. Určený bude na nové výsadby, projekty terénnych úprav a kríkov v parkoch.

​Napriek snahe úradov sa predsa len objavili pred budovami a pamätníkmi aj nekompostovateľné predmety, ako napríklad plyšové postavy medvedíka Peddingtona, rozprávkovej postavy, ktorá sa stala symbolom platinového jubilea panovania neboj kráľovnej.

Nekompostovateľné pocty pracovníci taktiež zozbierajú a dočasne uložia do skladu.

Zbierajú aj nekompostovateľné pocty Zdroj: Profimedia

​​​„Všetky medvedíky a artefakty, ktoré nám zostali, uložíme a budeme úzko spolupracovať s našimi partnermi, aby sme sa diskrétne a citlivo dohodli, čo s nimi v najbližších mesiacoch urobíme,“ uviedol hovorca Royal Parks.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti