Francúz zostal zaskočený, keď mu prišlo 15 dopravných pokút. Roky je pritom pripútaný k lôžku

Francúz zostal zaskočený, keď mu prišlo 15 dopravných pokút. Roky je pritom pripútaný k lôžku
Ilustračná snímka.

Ťažko postihnutý muž z juhu Francúzska dostal od dopravnej polície postupne 15 pokút za rýchlu jazdu, jazdu na červenú alebo neoprávnené parkovanie celkovo za 4300 eur. Muža to však veľmi prekvapilo, pretože je už niekoľko rokov pripútaný k lôžku a nie je schopný šoférovať. Podľa vyšetrovateľov sa stal obeťou krádeže identity, píše BFM TV.

Blízki poškodeného muža nabádali, aby podal trestné oznámenie, a prípadom sa začala zaoberať polícia. Tá zistila, že vodičský preukaz použil k zriadeniu povinného ručenia na auto muž z Montpellieru, ktorý mal v minulosti problémy so zákonom a nemal vodičské oprávnenie.

Doklad potrebný k uzavretiu poistky mu vybavila jeho partnerka, ktorá pracovala u hendikepovaného muža pred dvoma rokmi ako ošetrovateľka.

Polícia oboch podozrivých zadržala. Za zneužitie cudzej identity im hrozí rok za mrežami a pokuta 15-tisíc eur. Pred súd sa postavia vo februári.

Prieskum výskumného centra Crédos z roku 2009 zistil, že vo Francúzsku sa každoročne stane obeťami krádeže 210-tisíc ľudí. Z pohľadu štatistiky je pravdepodobnejšie, že ľuďom niekto zneužije doklady, než že ich vykradnú alebo im odcudzia auto.

Pozrite si archívnu reportáž o vyšších pokutách na slovenských cestách.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti