Energetická kríza núti majiteľa plavárne ku krajnému riešeniu. Žiada zákazníkov, aby sa sprchovali až doma

Energetická kríza núti majiteľa plavárne ku krajnému riešeniu. Žiada zákazníkov, aby sa sprchovali až doma
Ilustračná snímka Zdroj: shutterstock.com

Podniky po celej Európe hľadajú pred nadchádzajúcou zimou všemožné spôsoby, ako ušetriť za energie. S kurióznym riešením prišlo vedenie britskej plavárne Jasmond Pool and Gym. Poprosili zákazníkov, aby sa po využití ich služieb osprchovali až doma, informuje independent.uk.  

Náklady v Británii stúpli podnikom až o 500 percent, mnoho reštaurácií či športových zariadení preto svoje podnikanie ukončilo. Zvyšné sa snažia nájsť efektívne spôsoby šetrenia.

Prečítajte si tiež:

​Majiteľ plaveckého bazéna a posilňovne preto pripravil dotazník, v ktorom sa svojich klientov pýta, či by im neprekážalo nesprchovať sa v ich priestoroch.

„Naše plavecké kurzy navštevuje približne 1000 zákazníkov. Všetci zakaždým používajú sprchu. Spotrebujú preto pomerne veľké množstvo vody a energie potrebnej na jej ohriatie,“ uvádza sa v dotazníku.

Výsledky prieskumu využije vedenie pri zostavovaní rozpočtu na budúci rok. Ochota zákazníkov nesprchovať sa, by im ale pomohla.

„Posledné, čo chceme, je premietnuť zdraženie do ceny, ktorú zákazníci platia, aby sa udržiavali v kondícii a dobrej pohode,“ píše vedenie. Práve splnenie ich žiadosti im v zdražovaní vstupného môže zabrániť.

Výsledky prieskumu zatiaľ nie sú známe, preto nie je jasné, aké stanovisko návštevníci k takémuto nápadu majú.

Prečítajte si tiež:

​K nevšedným nápadom sa pritom prikláňajú aj iní podnikatelia. Podnik The Masons Arms zaviedol takzvané Sviečkové pondelky, kedy sa bude v priestoroch svietiť len za pomoci sviečok. Označili to ako návrat k histórii.

Ako informuje Belgický Times, sviečkové osvetlenie a prípravu jedál na griloch si vyskúšali aj reštaurácie v Bruseli. Ponorením do tmy nenavodili len romantickú atmosféru, ale tiež upozornili na zvyšujúce sa ceny energií.

Podobné opatrenia môžu byť čoskoro realitou aj na Slovensku. Dramatický nárast inflácie môže spôsobiť, že podniky budú musieť zatvoriť alebo fungovať v úspornom režime.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Energie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.