Kuriózne video: Pumu zaujala drevená hojdačka, dokonca sa s ňou hrala

Kuriózne video: Pumu zaujala drevená hojdačka, dokonca sa s ňou hrala
Pumu zaujala drevená hojdačka, dokonca sa s ňou hrala Zdroj: Reprofoto: YouTube

Chcel natočiť medvedie mláďa, no natočili divú šelmu. Pumu zachytili kamery neďaleko prameňa, kam sa chodí kŕmiť divoká zver, informuje earthtouchnews.com.

Na záberoch predátora by nebolo nič zvláštne, odhaduje sa, že ich v oblasti žije približne sedemtisíc, no podľa majiteľa videa sú extrémne roztomilé.

Hra šelmy

Thaddeus Wells, ktorý žije v Colorade, postavil drevenú hojdačku a cestnú kameru neďaleko Black Hawk v nádeji, že zachytí medvieďatá. Wells bol príjemne prekvapený, keď sledoval záznam z kamery a videl, ako si šelma užíva hru s hojdačkou.

Video začína tým, že sa puma zdanlivo prebúdza z driemania. Zívne, pozrie hore na hojdačku a potom sa prevalí na chrbát. Jej predná laba siahne po drevenej hojdačke nad ňou, a keď sa začne jemne hojdať, úplne ju to zaujme. Zviera sa posadí a cielene rozkýva hojdačku tak, že do nej buchne z ktorejkoľvek strany.

„Keď som videl reakciu pumy na hojdačku, rozosmial som sa a okamžite som sa do nej zamiloval. Je zreteľne vidieť, čo sa jej prechádza mysľou. Najskôr vyzerá prekvapene, že sa to hýbe, ale potom sa začne hrať,“ uviedol Wells.

Konanie pumy americkej, prezývanej aj horský lev, tak pripomína správanie klasických mačiek, ktoré sa zvyknú podobne hrať s loptami, klbkami a inými hračkami. Ide o ich prirodzený inštinkt, ako aj hrabanie či hádzanie, ktorým rozvíjajú ich lovecké zručnosti.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti