Vážna nehoda na hraniciach so Slovenskom: Prevádzač unikal polícii, hlásia 21 zranených

Vážna nehoda pri hraniciach so Slovenskom.
Vážna nehoda pri hraniciach so Slovenskom. Zdroj: Reprofoto/Policie ČR

Vážna nehoda sa odohrala v sobotu (1.10.) ráno na hraniciach so Slovenskom. V Břeclavi polícii unikal prevádzač, ktorý mal v dodávke 29 migrantov zo Sýrie. Nakoniec havaroval. Z miesta hlásili veľké množstvo zranených, informovala tn.cz.

„Aktuálne došlo k prenasledovaniu dodávky s migrantmi, keď mal prevádzač v Břeclavi vážnu nehodu,“ informovala v sobotu ráno polícia na twitteri.

„Počas uchádzania sa snažil prenasledujúce služobné vozidlo dokonca vytlačiť z cesty,“ dodala.

Medzi zranenými sú aj deti

Pri nehode zasahovali zdravotníci aj hasiči.Na mieste sme ošetrili 21 ľudí, šesť z nich je zranených ťažko, zvyšok stredne ťažko alebo ľahko,“ povedala tn.cz hovorkyňa českých záchranárov Michaela Bothová. Medzi zranenými je aj päť detí,“ dodala.

Zranených previezli záchranári do nemocníc. Podľa policajtov sa pri nehode zranili desiatky ľudí.

Prečítajte si tiež:

„Prevádzača sme zadržali a po výsluchu za prítomnosti tlmočníka a zistenia všetkých okolností prípadu bude upresnená právna kvalifikácia jeho konania,“ uviedla polícia.

„Na miesto sme poslali 14 prostriedkov vrátane veľkokapacitnej sanitky, niekoľko lekárov, inšpektora prevádzky záchrannej služby aj vrtuľníka," poznamenala Bothová. Išlo podľa nej o mimoriadnu situáciu druhého stupňa.

„Nemuseli sme nikoho vyslobodzovať. Asistovali sme ZZS (zdravotníckej záchrannej službe, pozn. red.) pri ošetrení ranených,“ uviedli hasiči na twitteri.

Kontroly na hraniciach so Slovenskom prebiehajú od štvrtka. Hneď prvý deň sa dokonca blízko prechodu Brumov-Bylnice strieľalo. „Až varovné výstrely policajtov zastavili prevádzača, ktorý prevážal 15 migrantov,“ uviedli vo štvrtok českí policajti.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín z 30.9. o kontrolách na hraniciach:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Migrácia

Dôležité udalosti