VIDEO: V Indonézii pri nepokojoch zahynulo 174 fanúšikov

Nepokoje v Indonézii
Nepokoje v Indonézii Zdroj: TASR/AP/Yudha Prabowo

Počet obetí nepokojov na futbalovom zápase v Indonézii stúpol na 174, ďalších 100 ľudí utrpelo zranenia. K zrážkam fanúšikov dvoch rivalských tímov prišlo vo východnej Jáve počas zápasu najvyššej indonézskej súťaže FC Arema Malang - Persebaya Surabaya (2:3). Informovala o tom agentúra AP.

Polícia použila na spacifikovanie davu slzotvorný plyn, čo vyvolalo medzi fanúšikmi paniku. Podľa vyjadrenia policajného šéfa Nica Afintu mnohí z nich sa udusili, keď bežali k únikovému východu, ďalších udupali. Viacerí zomreli na následky ťažkých zranení počas prevozu do nemocnice.

Indonézsky minister športu Zainudin Amali v reakcii na incident vyhlásil, že vláda urobí všetko pre to, aby zvýšilia bezpečnosť na športových podujatiach. "Je to poľutovaniahodná udalosť a veľká rana pre indonézsky futbal, ktorá prichádza v čase, keď fanúšikovia konečne mohli navštevovať zápasy. Incident dôkladne vyšetríme a vyvodíme z neho dôsledky," uviedol Amali. V celej krajine na týždeň pozastavia konanie futbalových zápasov a tímu FC Arema Malang do konca sezóny uzavrú štadión.

TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti