Česká polícia zaistila viac ako tisíc migrantov od zavedenia hraničných kontrol

Hraničný priechod Kúty – Brodské.
Hraničný priechod Kúty – Brodské. Zdroj: TASR - Vladimír Miček

Od zavedenia kontrol na česko-slovenských hraniciach zaistila česká polícia 1142 nelegálnych migrantov. V pondelok to uviedla Polícia ČR na sociálnej sieti Twitter, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Od 29. septembra skontrolovali českí policajti na hraniciach so Slovenskom viac ako 92.000 osôb. Z nich 422 nesplnilo podmienky na vstup do Česka. Odhalili tiež 33 prevádzačov a 371 osôb vrátili v rámci readmisnej dohody na Slovensko.
V sobotu ráno v meste Břeclav na juhovýchode Moravy havarovala dodávka, v ktorej bolo 29 migrantov zo Sýrie. Šofér nezastavil na hraničnej kontrole na priechode Lanžhot-Brodské a polícii unikal smerom na Břeclav, kde nezvládol prejazd zákrutou.

Prečítajte si tiež:

​​Česká polícia zaviedla od polnoci zo stredy na štvrtok (29.10.) kontroly na 27 bývalých hraničných priechodoch i na tzv. zelenej hranici. Zapríčinil to zvyšujúci sa počet utečencov, ktorí smerujú do Nemecka a Rakúska.

Kontroly by mali trvať minimálne desať dní, teda do 8. októbra, česká vláda môže potom rozhodnúť o ich predĺžení. O situácii v pondelok (3.10) počas stretnutia v Prahe rokovali ministri zahraničných vecí Česka a Slovenska. Český minister Jan Lipavský uviedol, že o probléme budú v ten istý deň v Bratislave diskutovať ministri vnútra Česka, Slovenska, Rakúska a Maďarska.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín z 2.10. o tom, kde sa opäť vzali migranti:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Migrácia

Dôležité udalosti