Ruský „klub samovrahov“ sa rozrastá: Manažér nesplnil dôležitú úlohu, našli ho s prestrelenou hlavou

Ruský „klub samovrahov“ sa rozrastá:  Manažér nesplnil dôležitú úlohu, našli ho s prestrelenou hlavou
Pavel Pčelnikov na fotografii z dovolenky. Zdroj: Profimedia.sk

Od začiatku roka sleduje celý svet zvláštnu sériu úmrtí vysoko postavených manažérov v Rusku. Ďalším je najvyšší manažér ruskej železničnej spoločnosti Digital logistics Pavel Pčelnikov, ktorého našli s prestrelenou hlavou na balkóne jeho bytu v Moskve. Oficiálnou príčinou smrti je samovražda.

Stalo sa to iba niekoľko týždňov po tom, čo Pčelnikov zverejnil fotografie z dovolenky, na ktorých pôsobí bezstarostným dojmom, píše portál týždenníka Newsweek.

Pčelnikov bol riaditeľom komunikácie v spoločnosti Digital Logistics, ktorá je dcérskou spoločnosťou Ruských dráh.

Firmu údajne Kremeľ obvinil, že nedokázala ochrániť infraštruktúru ruskej železničnej siete pred ukrajinskými hackermi. To vraj spôsobilo meškanie dodávok zásob pre ruské jednotky na Ukrajine.

Prečítajte si tiež:

Od začiatku roka 2022 ide už o siedmu samovraždu ruského vrcholového manažéra, ďalší zomreli za zvláštnych okolností, pri páde zo schodov alebo z člna.

Úrady tieto prominentné osoby rýchlo vyhodnotili ako samovrahov, vo všetkých prípadoch ale existujú dôvodné pochybnosti o príčinách ich úmrtí.

Začiatkom júla bol napríklad našli v bazéne s prestrelenou hlavou vplyvného ruského podnikateľa Jurija Voronova, ktorý je spojený s energetickým gigantom Gazprom.

Ďalším prípadom je napríklad smrť vysoko postaveného člena vedenia firmy Gazprom Alexandra Tjulakova, Toho našli obeseného vo svojom dome.

Prečítajte si tiež:

​Polícia prípad uzavrela ako samovraždu, aj napriek tomu, že stopy na tele Tjulakova vykazovali známky boja. Obesenie tak mohlo byť fingované.

Ubodaného vo vlastnom dome našli Leonida Šulmana (†60), ktorý pracoval ako šéf dopravnej logistiky v spoločnosti Gazprom Invest. Telo objavili v rovnakej moskovskej štvrti ako Tjulakova a Voronova.

Ďalšia podozrivá smrť prišla v apríli, keď našli mŕtveho 51-ročného bývalého vysoko kremeľský úradník Vladislav Avajev spojený s Gazprombank. Podľa oficiálnej vyšetrovacej verzie si zobral život potom, keď zabil svoju manželku a dcéru.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rusko

Dôležité udalosti