Rusko odvolalo ďalšieho zo svojich veliteľov

Rusko odvolalo ďalšieho zo svojich veliteľov
Zdroj: profimedia.sk/Ukrainian Armed Forces

Rusko údajne odvolalo veliteľa svojho Západného vojenského okruhu Alexandra Žuravľova. Informuje o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na ruský spravodajský portál RBC.

Generálplukovníka Žuravľova podľa správy RBC a viacerých ďalších ruských médií teraz nahradí generálporučík Roman Berdnikov. Moskva dosiaľ túto zmenu oficiálne nepotvrdila.

Západný vojenský okruh je jedným z piatich okruhov, z ktorých sa skladajú ruské ozbrojené sily.

Odvolanie Žuravľova nasleduje po značných stratách, ktoré Rusko v septembri utrpelo na severovýchode Ukrajiny a tiež po sobotňajšom ukrajinskom znovudobytí mesta Lyman v Doneckej oblasti, ktoré Rusom slúžilo ako logistický a dopravný uzol.

Prečítajte si tiež:

Ukrajinské prevzatie iniciatívy v sedemmesačnej vojne vyvolalo znepokojenie na strane Kremľa a tiež aj zriedkavé posmešky ruskej verejnosti na adresu tamojších popredných činiteľov, píše Reuters.

Moskva pred necelými dvoma týždňami nahradila najvyššie postaveného generála zodpovedného za logistiku armády Dmitrija Bulgakova.

V auguste zase podľa správy štátnej agentúry RIA Novosti odvolala veliteľa čiernomorskej flotily, k čomu došlo po sérií lapsusov zahŕňajúcich potopenie vojenskej lode ako aj stratu ôsmich bojových lietadiel.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti