Londýn vyslal do oblasti Severného mora bojovú loď na ochranu potrubí

Fregata HMS Somerset
Fregata HMS Somerset Zdroj: Profimedia.sk

Británia vyslala do oblasti Severného mora fregatu Kráľovského vojenského námorníctva na ochranu potrubí a káblov. Informuje Sky News.

Fregata HMS Somerset podľa britského ministerstva obrany spolupracuje s nórskym vojenským námorníctvom s cieľom zaistiť bezpečnosť "tých, ktorí pracujú v okolí potrubia".

Prečítajte si tiež:

​Minulotýždňové poškodenie potrubí plynovodu Nord Stream podľa britského ministra obrany Bena Wallacea potvrdilo, že severské krajiny a Británia sú zraniteľné voči ľuďom, ktorí "vykonávajú činnosť" na kábloch a potrubiach.

Wallace takisto povedal, že Británia si zabezpečí dve špecializované lode na ochranu siete, pretože britský "internet a energia" sú vo vysokej miere závislé od káblov a potrubí.

Prečítajte si tiež:

​Na potrubí plynovodu Severný tok (Nord Stream), vedúceho z Ruska do Nemecka, hlásili minulý týždeň viacero únikov. Európske krajiny sú presvedčené, že poškodenia mohli byť spôsobené len prostredníctvom útoku a vážne v tejto súvislosti podozrievajú Rusko, píše Sky News. Kremeľ však zodpovednosť odmieta.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín z 27.9.:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Energie

Dôležité udalosti