Súťaže vyhrávali podvodom. Trik amerických rybárov vyplával na povrch

Súťaže vyhrávali podvodom. Trik amerických rybárov vyplával na povrch
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock/visibaba

Polícia v americkom Ohiu sa zaoberá kurióznym prípadom. Dvojicu mužov prichytili pri pokuse podvodom vyhrať rybársku súťaž na brehu Erijského jazera, ktorá patrí k tradičný atrakciám mesta Cleveland.

Podvodníkov prilákala štedrá finančná odmena 30-tisíc dolárov. Rozhodli sa nenechať nič na náhodu a svoje úlovky vypchali závažiami.

Prečítajte si tiež:

Skúsený porotca Jason Fischer ale ich trik odhalil, informuje portál denníka The Washington Post. Ryby sa mu zdali na svoju veľkosť príliš ťažké a pri bližšom preskúmaní objavil závažia.

Riaditeľ súťaže uviedol, že pred vážením pri pohľade na úlovok odhadol jeho hmotnosť na 10 kilogramov, keď však videl, kam až vyskočila ručička na váhe, dosť ho to prekvapilo. 

Rybári Jacob Runyan a Chase Cominsky boli okamžite diskvalifikovaní. Ostatní súťažiaci im následne jasne dali najavo, čo si o nich myslia.

Kuriózny prípad vyvolal v americkej rybárskej komunite veľké vášne. Nešlo totiž o prvú súťaž, ktorú táto dvojica vyhrala. Prípad už rieši polícia.

„Berieme vážne všetky zločiny, vrátane pokusov o podvod na rybárskej súťaži,“ komentoval prebiehajúce vyšetrovanie pre denník The Guardian prokurátor Michael O'Malley.

Do podhorských riek sa vracia ich kráľovná. V priloženom videu si pozrite reportáž o vypustení tisíc malých hlavátok:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti