Ukrajinci rýchlo postupujú, oslobodili desiatky dedín, oznámil Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: TASR/Ukrainian Presidential Press Office via AP

Ukrajinská armáda od v posledných dňoch oslobodila desiatky obcí v rámci protiofenzívy prebiehajúcej na juhu a východe krajiny. Uviedol to v utorok večer ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, informuje agentúra DPA.

„Ukrajinská armáda postupuje na juhu celkom rýchlo a energicky,“ vyhlásil Zelenskyj v pravidelnom večernom príhovore k národu.

Podľa jeho slov sa podarilo od začiatku tohto týždňa oslobodiť na juhu a východe krajiny už "desiatky" Ruskom okupovaných sídel, a to na území Chersonskej, Charkovskej, Luhanskej a Doneckej oblasti.

Prečítajte si tiež:

​Zelenskyj tvrdí, že len v priebehu posledných hodín bolo na území južnej Chersonskej oblasti v rámci protiofenzívny znovudobytých osem obcí, uvádza agentúra DPA.

„Naši vojaci sa nezastavia. A je len otázkou času, kedy vyženieme okupantov z celej našej krajiny,“ povedal Zelenskyj.

Stratu území v Chersonskej oblasti priznalo v utorok aj ruské ministerstvo obrany, keď zverejnilo mapu, ktorá ukazuje, že ruské jednotky sa tam stiahli z mnohých lokalít, napríklad pozdĺž západného rieky Dneper. Ruské mapy priznávajú aj to, že Rusi sa takmer úplne stiahli z východného brehu rieky Oskil v Charkovskej oblasti.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 4.10. o tom, ako postupujú Ukrajinci:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti