Ukrajinská armáda sa približuje k hraniciam Luhanskej oblasti

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ukrajinská armáda prenikla až 20 kilometrov do ruskej obrannej zóny za rieku Oskil na severovýchode Charkovskej oblasti a smeruje k mestu Svatove v Luhanskej oblasti. Uviedlo to v stredu britské ministerstvo obrany vo svojej pravidelnej správe o situácii na Ukrajine. TASR o tom informuje podľa správy agentúry Reuters.

„Ukrajine sa naďalej darí dosahovať pokroky pri útočných operáciách, a to aj na severovýchodnom a južnom fronte,“ uvádza britský rezort obrany s tým, že ukrajinská ofenzíva pokračuje smerom k Luhanskej oblasti.

Prečítajte si tiež:

​„Je vysoko pravdepodobné, že Ukrajina môže teraz s väčšinou svojich delostreleckých systémov zaútočiť na kľúčovú cestu spájajúcu mestá Svatove a Kreminna (v Luhanskej oblasti), čo by ešte viac obmedzilo schopnosť Ruska zásobovať svoje jednotky na (ukrajinskom) východe,“ uvádza ministerstvo.

Z politického hľadiska je podľa britského ministerstva obrany „vysoko pravdepodobné, že ruskí lídri budú znepokojení, že sa ukrajinské jednotky približujú k hraniciam Luhanskej oblasti“, ktorú v piatok počas ceremónie v Kremli Moskva anektovala.

TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti