Zahraničné

Brutálny útok medveďa? Naopak, pozeráte sa na 350 kíl lásky

Doug Seus s medveďom Bartom 2
Zdroj: Profimedia.sk

Aj obrovský medveď grizly sa môže správať ako prítulné mačiatko.

Ako by ste zareagovali, keby sa ocitnete zoči-voči medveďovi grizly? Väčšina z nás by začala od strachu utekať. To ale nie je prípad Douga Seusa, ktorý sa najväčšej šelmy vôbec nebojí. Práve naopak. Spoločne s manželkou medvede trénujú pre hollywoodske filmy. 

Doug a Lynne Seusovci z amerického mesta Heber City si splnili sen. Stali sa profesionálnymi cvičiteľmi zvierat. Celý život vymýšľajú inovatívne programy na výchovu a trénovanie zvierat. Aj tých najväčších a najnebezpečnejších.

Zdroj: Profimedia.sk

Nezľaknú sa ani 350-kilového medveďa, ktorého volajú Bart 2. Za 40 rokov ich vzájomnej spolupráce urobili zo svojich miláčikov štyri filmové hviezdy, ktoré si zahrali po boku známych celebrít Brada Pitta, Jennifer Aniston alebo Eddieho Murphyho. 

Medvede Seusovcov sú tiež „veľvyslancami“ pre charitatívnu organizáciu Vital Ground, ktorá pomáha chrániť najväčšie teritóriá medveďov grizly a ďalšie rozsiahle plochy voľne žijúcich živočíchov.

Zdroj: Profimedia.sk

Na záberoch americkej televízie to vyzerá, akoby Doug s obrovským medveďom bojoval. V skutočnosti sa iba hrajú a Doug sa vôbec nebojí vložiť hlavu do tlamy plnej ostrých zubov. Medzi ním a 350-kilovým Bartom 2 panuje dôvera a láska. 

Bart 2 naposledy účinkoval v celosvetovo populárnom seriály Game of Thrones (Hra o tróny).

https://www.youtube.com/watch?v=9nSWc43TLaI


HEBER CITY/JH, profimedia

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.