V Grécku stroskotali dve lode s migrantmi, desiatky mŕtvych

Záchranná operácia pri gréckom ostrove Kythéra.
Záchranná operácia pri gréckom ostrove Kythéra. Zdroj: TASR/Ippolytos Prekas/kythera.news via AP

Najmenej 15 ľudí zahynulo pri stredajšej nehode lode s migrantmi, ktorá sa potopila pri gréckom ostrove Lesbos. Vo štvrtok to oznámili miestne úrady, informuje agentúr AP.

Grécka pobrežná stráž uviedla, že záchranári našli 15 tiel neďaleko ostrova Lesbos po tom, ako sa tam potopil čln s približne 40 osobami. Dodala, že päť ľudí sa podarilo zachrániť a ďalší traja boli lokalizovaní na skalnom výbežku neďaleko miesta nehody.

Prečítajte si tiež:

​Záchranná operácia naďalej prebieha aj pri gréckom ostrove Kythéra, kde loď s takmer 100 migrantmi na palube v stredu večer narazila do skaly a následne sa potopila. Zachrániť sa tam doposiaľ podarilo 30 ľudí, oznámili miestne úrady.

Grécka pobrežná stráž vo vyhlásení uviedla, že pri Kythére komplikuje situáciu silný vietor s rýchlosťou až 102 kilometrov za hodinu. Dodala, že pri pátraní pomáhajú lode pobrežnej stráže, súkromné člny i záchranný vrtuľník.

Väčšina migrantov prechádzajúcich cez Grécko cestuje zo susedného Turecka. Prevádzači v uplynulých mesiacoch zmenili svoje trasy v snahe vyhnúť sa hliadkam vo vodách okolo gréckych ostrovov, vysvetľuje agentúra AP.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín o migrantoch na hraniciach:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Migrácia

Dôležité udalosti