VIDEO: Ruskí vojaci vystúpili z vozidla a vzdali sa ukrajinským jednotkám. Všetko sa vopred dohodlo

VIDEO: Ruskí vojaci vystúpili z vozidla a vzdali sa ukrajinským jednotkám. Všetko sa vopred dohodlo
Ruskí vojaci sa vzdávajú ukrajinským silám. Zdroj: reprofoto: Twitter/War in Ukraine

Ukrajinská armáda počas aktuálnej protiofenzívy zaznamenala ďalšie úspechy. Podarilo sa jej oslobodiť mestá na severovýchode, pričom sa darí aj v Chersonskej oblasti na juhu krajiny.

Prečítajte si tiež:

​Obrancovia zverejnili aj video, ktoré sa masívne šíri internetom. Vidno na ňom, ako sa im vzdali ruskí vojaci v obrnenom vozidle. To bolo ovesené bielou látkou, aby bolo jasné, že neútočí, ale kapituluje.

Na záberoch je BMP-2, ktoré v licencii vyrábalo aj Československo ako BVP-2. Ukrajinci priebežne informujú ruské sily, že s nimi pri bezproblémovej kapitulácii budú dobre zaobchádzať a tiež to, že za odovzdanie nepoškodenej bojovej techniky dostanú finančnú odmenu.

V tomto prípade však podľa dostupných informácií dohodli podmienky cez telefón.

V uplynulých týždňoch úspešne pokračuje ukrajinská protiofenzíva. Najdôležitejšie pre Kyjev bolo dobytie mesta Lyman na severovýchode.

Podľa posledných správ už ukrajinské jednotky prenikajú dovnútra Luhanskej oblasti, ktorá doteraz ako jediná bola pod ruskou kontrolou.

Úspechy oslavujú Ukrajinci tiež na juhu, kde sa ich armáda priblížila smerom k Chersonu a Novej Kachovke, kde sa nachádza most cez Dneper.

Pozrite si reportáž o oslobodení obcí v Chersonskej oblasti.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti