Krvavý masaker v Thajsku má 38 obetí: Bývalý policajt ozbrojený pištoľou a nožom zabil najmenej 23 detí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Tridsaťosem ľudí prišlo vo štvrtok o život pri masovej streľbe v stredisku starostlivosti o deti na severovýchode Thajska. Útočníkom bol bývalý policajt. Prv než sa sám zastrelil, zabil aj svoju manželku a dieťa. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Útočník spustil paľbu v zariadení starostlivosti o deti v provincii Nóng Bua Lampchu približne o 12.30 h miestneho času. Následne z miesta činu ušiel vo vozidle. Polícia predtým uviedla, že po strelcovi vyhlásila pátranie.

Medzi obeťami je 24 detí, potvrdil pre médiá miestny policajný predstaviteľ Čakkrápchat Wičitvaidja. V zariadení sa v čase útoku nachádzalo približne 30 detí, uviedla miestna predstaviteľka Jidapa Boonsomová. Povedala, že muž najprv zastrelil štyroch alebo piatich zamestnancov vrátane učiteľky, ktorá bola v ôsmom mesiaci tehotenstva. „Ľudia si najskôr mysleli, že ide o ohňostroj,“ dodala.

Útočník Panya Khamrap spáchal po čine samovraždu. Zdroj: Profimedia.sk

Podľa prvotných správ bol útočník ozbrojený puškou, pištoľou a nožom. Agentúra AFP píše, že útočníkom bol 34-ročný policajný podplukovník Panjá Kchamrab, ktorý bol vlani prepustený z armády za užívanie drog.

Podľa agentúry AP denník Daily News informoval, že útočník sa po úteku z miesta činu vrátil domov, kde zabil svoju manželku i dieťa a následne otočil zbraň proti sebe.

Hoci je v Thajsku povolené vlastniť zbraň, prípady masovej streľby sa tam vyskytujú len veľmi zriedkavo. V roku 2020 sa v Thajsku odohral jeden z najkrvavejších prípadov takejto streľby vôbec – thajský vojak vtedy počas 17-hodinového vyčíňania zavraždil 29 osôb.

Upozorňujeme, že zábery v galérii nie sú vhodné pre maloletých a citlivejšie osoby.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.