Ukrajinská armáda za necelý týždeň oslobodila vyše 400 štvorcových kilometrov v Chersonskej oblasti

Ukrajinská armáda za necelý týždeň oslobodila vyše 400 štvorcových kilometrov v Chersonskej oblasti
Ilustračná snímka. Zdroj: TASR/AP/Francisco Seco

Ukrajina vo štvrtok oznámila, že jej armáda za necelý týždeň znovu dobyla vyše 400 štvorcových kilometrov územia v južnej Chersonskej oblasti. Stalo sa po tom, čo Moskva túto oblasť - spolu s ďalšími troma okupovanými regiónmi Ukrajiny - vyhlásila za pripojenú k Rusku. Informácie priniesla tlačová agentúra AFP.

„Ukrajinské ozbrojené sily oslobodili od začiatku októbra vyše 400 štvorcových kilometrov v Chersonskej oblasti. Naše úspechy sú celkom presvedčivé. Smery (oslobodzovania) však nezverejníme,“ uviedla na online brífingu hovorkyňa južného velenia ukrajinskej armády Natalia Humeniuková.

Podľa jej slov postup ukrajinskej armády v oblasti naďalej pokračuje.

Prečítajte si tiež:

Šéf Kremľa Vladimir Putin podpísal v stredu zákony o pričlenení štyroch ukrajinských regiónov okupovaných ruskou armádou k Ruskej federácii. Ide o krok, ktorým Putin zavŕšil formálnu anexiu ukrajinských území, ktorá je však v rozpore s medzinárodným právom, približuje agentúra AP.            

Ceremónia, na ktorej Putin na základe sfalšovaných referend vyhlásil anexiu štyroch okupovaných oblastí Ukrajiny, sa konala v Kremli 30. septembra.

V priloženom videu si môžete pozrieť novinky o situácii na vojnou zmietanej Ukrajine:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti