Desiatky prípadov znásilnenia a vydierania. Česká polícia obvinila známeho psychiatra

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Česká kriminálka ukončila vyšetrovanie a navrhla obžalovať psychiatra a spisovateľa Jana Cimického. Údajne sa podľa nej dopustil znásilnenia a vydierania pacientiek. A to v 28 prípadoch. Polícia o tom informovala na Twitteri. Konkrétne meno obvineného síce neuviedla, no s najväčšou pravdepodobnosťou ide práve o Cimického.

Celú kauzu spustil protest speváčky Jany Fabiánovej proti vyznamenaniu Cimického prezidentom Českej republiky.

„Prehlasujem na svoju česť: MUDr. Jan Cimický ma sexuálne napadol za dverami svojej ordinácie, keď som nemala ešte ani 23 rokov. Mlčala som veľa rokov, pretože ma vtedy moja matka varovala pred dôsledkami zverejnenia a rizikom pomsty od agresora. Teraz, samozrejme, už nemôžem ďalej mlčať. Protestujem týmto proti oceneniu Jana Cimického prezidentom Českej republiky,“ vyhlásila speváčka.

Prečítajte si tiež:

Bolo ich omnoho viac 

Svedectvo Jany Fabiánovej strhlo doslova lavínu. S podobnými príbehmi sa začali hlásiť ďalšie napadnuté ženy. Podľa zistení časopisu Týden navyše Cimický minimálne ešte tento rok v lete vykonával svoju prax a bolo možné si priamo uňho dohodnúť termín.

Vyjadrenie doktora Cimického sme sa snažili zohnať aj na adrese jeho ordinácie, kde je stále vedený ako hlavný ošetrujúci lekár, samozrejme, neúspešne.

Podľa polície hrozí v tomto prípade páchateľovi päť rokov za mrežami. O obžalobe sa rozhodne hneď po preštudovaní policajných zistení.

Viac v reportáži hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti