Je zrejmé, že treba zmeniť sankčnú politiku, vyhlásil Orbán v Prahe

Viktor Orbán.
Viktor Orbán. Zdroj: TASR/AP

Je zrejmé, že v sankčnej politike treba urobiť zmeny, zdôraznil vo štvrtok večer vo videu z Prahy zverejnenom na Facebooku predseda maďarskej vlády Viktor Orbán. Zároveň uviedol, že na prvom summite Európskeho politického spoločenstva (EPC) boli na stole veľmi vážne témy. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti.

Tieto témy sa podľa Orbána týkajú toho, či budú mať európske krajiny v nadchádzajúcich mesiacoch plyn a elektrinu.
Premiér pripomenul, že Maďarsko už predtým vybojovalo výnimku z ropného embarga zo sankcií, pričom v uplynulých dňoch sa podarilo dosiahnuť, aby nové sankcie nezasiahli maďarskú atómovú energiu ani dodávky zemného plynu.
Podľa Orbána spôsobili sankcie enormný rast cien energií. Maďarska sa podľa jeho slov dotkli tak, že sú ceny energií sú "takmer nezaplatiteľné".

Prečítajte si tiež:

​„Rusko vôbec nepadlo na kolená, zatiaľ čo európske ekonomiky krvácajú. Je jasné, že politiku sankcií treba zmeniť,“ podčiarkol Orbán, ktorý práve túto otázku označil v súvislosti s pražskou schôdzou za kľúčovú.

Podľa agentúry MTI predseda maďarskej vlády pri tejto príležitosti v Prahe rokoval s poľským premiérom Mateuszom Morawieckim, českým prezidentom Milošom Zemanom a aj s chorvátskym premiérom Andrejom Plenkovičom, uviedol Orbánov hovorca Bertalan Havasi.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín zo 6.10. zo summitu v Prahe:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti