Zahraničné

Obama nepovažuje marihuanu za horšiu ako alkohol

Barack Obama
Zdroj: SITA

Vie to vraj z vlastnej skúsenosti.

Prezident USA Barack Obama nepovažuje fajčenie marihuany za nebezpečnejšie ako pitie alkoholu, napriek vlastným skúsenostiam však neodporúča začínať s jej konzumáciou.

Vyjadril sa tak v rozhovore pre časopis The New Yorker, kde reaguje na legalizáciu predaja marihuany v štátoch Colorado a Washington. Podľa zverejnených úryvkov Obama poukazuje na skutočnosť, že za užívanie drogy v USA končia vo väzení najčastejšie mladí a chudobní príslušníci rasových menšín, hoci príslušné zákony "z času na čas porušuje veľká časť populácie".

Zdroj: SITA

Aktuálnu legalizáciu v Colorade a Washingtone preto vníma pozitívne, aj keď ju nepovažuje za "všeliek a riešenie všetkých sociálnych problémov". Zdržal sa tiež výzvy na legalizáciu marihuany na federálnej úrovni.

"Ako je dobre známe, v mladosti som fajčil trávu, a vnímam to ako zlozvyk nie veľmi odlišný od cigariet, ktoré som (takisto) fajčil už ako mladý človek a veľký kus môjho života v dospelosti. Nemyslím si, že je to nebezpečnejšie ako alkohol," povedal Obama.

Svojim dvom dcéram Sashi a Malii podľa vlastných slov povedal, že siahať po marihuane je "zlý nápad, strata času a nie veľmi zdravé". Celý rozhovor by mal časopis zverejniť 27. januára.

WASHINGTON/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.