Česká armáda posiela pomoc na hranice so Slovenskom, kontroly budú robiť dlhšie ako plánovali

Česká armáda posiela pomoc na hranice so Slovenskom, kontroly budú robiť dlhšie ako plánovali
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Na kontrolách, ktoré Česko dočasne zaviedlo na hranici so Slovenskom, sa od nedele podieľajú aj českí vojaci. Potvrdila to Armáda Českej republiky (AČR) na sociálnej sieti.

„Dnes sme spolu s Colnou správou ČR posilnili ochranu vnútorných hraníc (EÚ) so Slovenskom. Budeme nasadení v spoločných hliadkach. Po prvý raz aj a našimi záložníkmi,“ uviedla AČR na Twitteri.

Česká armáda podľa predošlého oznámenia vyčlenila na hraničné kontroly 320 príslušníkov pozemných síl a aktívnych záloh. Striedať sa majú v štyroch rotáciách po 80 členoch, informoval server iDnes.cz.

Česká vláda rozhodla o dočasnom obnovení kontrol na vnútorných schengenských hraniciach so Slovenskom v dôsledku nárastu nelegálnej migrácie. Kontroly sa začali 29.októbra pôvodne na desať dní, tento týždeň ich však Praha predĺžila o ďalších 20 dní. Potrvajú tak najmenej do 28. októbra. Kontroly na slovenskej hranici s rovnakým termínom, predĺžením i odôvodnením zaviedlo aj Rakúsko.

Prečítajte si tiež:

Polícia ČR v nedeľu dopoludnia oznámila, že za posledných 24 hodín skontrolovala na hranici so Slovenskom viac ako 25-tisíc osôb, z toho 208 osôb tvorili migranti vstupujúci do krajiny nelegálne. V bilancii zverejnenej na Twitteri doplnila, že za uplynulý deň zadržali dvoch prevádzačov a na Slovensko vrátili 95 osôb.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Migrácia

Dôležité udalosti