Zahraničné

Do Česka dorazila zima. Vodičov prekvapil sneh a poľadovica

1453209.jpg

Teploty sa pohybujú medzi -1 a 3 stupne Celzia.

Nižšie teploty a sneženie v Českej republike so sebou priniesli nebezpečenstvo ľadovice a šmykľavých ciest. Navyše, dopravu môže komplikovať aj hmla. Obzvlášť opatrní by mali byť vodiči v Zlínskom, Libereckom, Stredočeskom a Ústeckom kraji vrátane diaľnice D8.

V Moravskosliezskom kraji treba jazdiť so zvýšenou opatrnosťou, najmä v horských oblastiach Beskýd a Jeseníkov. Kvôli dažďu alebo dažďovým prehánkam by cesty mohli namŕzať. Teploty sa pohybujú medzi mínus jeden a plus tri stupne Celzia.


Na diaľnici alebo rýchlostných cestách smerujúcich do Poľska a na Slovensko musia vodiči počítať s dažďom so snehom. Prší alebo mrholí na väčšine územia kraja. Na niektorých miestach, obzvlášť v okrese Bruntál, je kvôli zrážkam znížená viditeľnosť, cesty sú väčšinou mokré.

Na niektorých cestách v Ústeckom kraji sa tvoria ľadovica a poľadovica. Teploty v kraji sa dnes ráno pohybovali od mínus štyri do plus dva stupne Celzia.

Polícia varuje pred ľadovicou, ktorá sa môže miestami tvoriť na diaľnici D8 v úseku od Řehlovíc po Krásný Les v okrese Ústí nad Labem. Diaľnica je chemicky ošetrená, ale napriek tomu cestári varujú vodičov, aby boli opatrní.

Cesty druhej a tretej triedy sú v stredných Čechách zjazdné iba so zvýšenou opatrnosťou. Teploty sa pohybujú okolo nuly, na väčšine územia prší alebo mrholí a cesty by mohli namŕzať. V niektorých okresoch, vrátane Prahy-západ, situáciu sťažujú hmly.

PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.