Muž našiel funkčný delostrelecký granát z druhej svetovej vojny. Odniesol si ho domov

Muž našiel funkčný delostrelecký granát z druhej svetovej vojny. Odniesol si ho domov
Ilustračná snímka Zdroj: Profimedia

Nie je nezvyčajné, že ľudia z času na čas objavia armádne zbrane z druhej svetovej vojny. Na Slovensku registrujeme niekoľko prípadov, kedy dokonca bolo nariadené ich cielené odpálenie. Napriek tomu je nezvyčajný prípad Austrálčana, ktorý našiel nevybuchnutý delostrelecký granát. Vzal si ho totiž domov, informuje portál Daily Mail.

Austrálčan Daredevil Territorian má v podstate šťastie, že žije. Aspoň tak to zhodnotila polícia po tom, ako odniesol jedenásť kilogramovú nevybuchnutú bombu z druhej svetovej vojny do svojho 30 kilometrov vzdialeného domu v Berry Spring.

Muž až potom privolal hliadku, ktorej oznámil, že má nebezpečnú výbušninu vo svojom dome.

Polícia okamžite zhodnotila zbraň ako nebezpečnú a jej ďalšiu prepravu nedovolila. V okolí preto určili miesto, kde ju opatrne premiestnili, zakopali a bezpečne odpálili.

Následne polícia o prípade informovala a označila ho za odstrašujúci prípad. Obyvateľov vyzvali, aby sa v podobnom prípade predmetov nedotýkali, ale ich okamžite nahlásili.

„Namiesto premiestňovania zariadenia, označte presnú polohu, kde sa nachádza a kontaktujte orgány, ktoré na miesto dorazia a bezpečne predmet odstránia,“ uviedol šéf miestnej polície Shaun Gill.

Prečítajte si tiež:

Territorian objavil granát v oblasti Manton Dam s vojenskú históriu. Ide o priehradu, ktorú počas vojny postavili za účelom distribúcie vody pre armádu sídliacu v základniach neďalekom Darwine. V oblasti sa nachádza ešte niekoľko budov z čias vojny.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Austrália

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.