Zahraničné

Do Soči vraj dorazili tri čierne vdovy. Po svete rozsievajú smrť

V Soči pátrajú po 22-ročnej atentátničke Rusane
Zdroj: tribktla.files.wordpress.com

Ženy absolvovali výcvik zameraný na spáchanie teroristických útokov.

Ruské bezpečnostné zložky pátrajú po troch potenciálnych samovražedných atentátničkách, z ktorých jedna sa môže nachádzať priamo v Soči - v dejisku blížiacej sa zimnej olympiády.
Spravodajca agentúry AP v jednom z hotelov v meste naďabil na leták s výzvou o pomoc pri pátraní po troch unikajúcich potenciálnych atentátničkách.

Zdroj: tribktla.files.wordpress.com

AP sa zatiaľ nepodarilo získať vyjadrenie bezpečnostných predstaviteľov v Soči, kde sa olympiáda uskutoční za mimoriadnych bezpečnostných opatrení práve pre hrozbu útoku zo strany moslimských radikálov z blízkeho severného Kaukazu.

Jednou z troch žien, po ktorých je vyhlásené pátranie, je Ruzanna Ibragimovová, 22-ročná vdova po islamistickom povstalcovi. Ako je známe, ruské vedenie i vyšetrovatelia pripísali posledné samovražedné atentáty, ktoré sa odohrali na juhu Ruska, práve tzv. čiernym vdovám.

Ibragimovová spolu s 26-ročnou Zairou Alijevovou a 34-ročnou Džannet Cachajevovou absolvovali výcvik zameraný na spáchanie teroristických útokov, uvádza sa podľa AP v letáku, ktorý varuje, že tieto ďalšie dve ženy "by (tiež) mohli byť medzi nami", aj keď nie je jasné, či sú v Soči. Leták polícia distribuovala medzi zamestnancami hotela, dodala AP.

Zdroj: TASR

Juhoruské mesto Volgograd sa v decembri stalo dejiskom dvoch samovražedných atentátov, v ktorých prišlo o život 34 ľudí a ďalšie desiatky utrpeli zranenia. V pondelok sa k nim prostredníctvom videozáznamu na internete priznala islamistická ozbrojená skupina z Dagestanu, ktorá pohrozila útokmi počas zimnej olympiády v Soči, vzdialenom od Dagestanu 500 kilometrov západne.

Zimné olympijské hry sa v Soči budú konať od 7. do 23. februára. Ruské úrady v súvislosti s nimi v meste spustili rozsiahlu bezpečnostnú operáciu a ubezpečujú, že o bezpečnosť športovcov i hostí je dobre postarané. Obavy sú však o "ľahké terče", ako sú napríklad autobusy či turistické zariadenia.

SOČI/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.