Inšpirujúci príbeh lekára, ktorý operuje z invalidného vozíka

article-2513994-19AEC3FD00000578-217_634x448.jpg

Netreba sa vzdávať aj napriek nepriaznivým okolnostiam v živote.

Pre zdravého človeka je to šok, keď sa zrazu ocitne na invalidnom vozíku. Americký chirurg z Missouri celý život zachraňoval životy iným, no sám seba zachrániť nemohol. Zostal paralyzovaný od pása dolu.

Množstvo ľudí v takomto prípade stratí chuť do života. Doktor Ted Rummel sa ale nechcel vzdať. Síce stratil schopnosť chodiť, ale jeho ruky a mozog chceli naďalej pracovať. Preto sa po čase opäť vrátil do nemocnice ako lekár a na operačnú sálu ako chirurg.

Zdroj: Daily Mail

Ted Rummel skončil na vozíku, pretože mu praskla cysta na chrbte v roku 2010. Rok sa zotavoval a chodil na rehabilitácie a potom sa opäť vrátil do práce. Operovať môže vďaka špeciálnemu vozíku, ktorý mu umožňuje stáť.

Dnes je doktor Rummel rovnako plnohodnotným chirurgom ako pred tým. Fyzickú kondíciu si udržiava každodenným cvičením a psychicky je na tom dobre vďaka milujúcej rodine. Pre mnohých je veľkým vzorom a inšpiráciou.

„Keď som bol schopný získať späť aspoň časť zo svojho predchádzajúceho života, je to fantastické," prezradil doktor Rummel. „Nedokázal by som to, keby som nemal takú úžasnú manželku. Som za ňu veľmi vďačný, rovnako ako za moju rodinu," dodal.

Zdroj: Daily Mail


MISSOURI/JH, Daily Mail

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti