Zahraničné

Mimoriadna udalosť! Prevrátený kamión s kyselinou zablokoval D1

Prevrateny kamión s kyselinou.jpg
Prevrátený kamión s kyselinou Zdroj: novinky.cz

Z kamióna vytieklo 3 500 litrov kyseliny.

Diaľnicu D1 musela dnes popoludní juhomoravská polícia uzavrieť dočasne v oboch smeroch. Príčinou bola havária kamióna smerujúceho do Prahy s nákladom kyseliny chlorovodíkovej pri Domašove neďaleko Brna.

Z vozidla uniklo 3500 litrov nebezpečnej chemikálie. Nikto neutrpel zranenie, na mieste zasahujú hasiči v protichemických odevoch, uviedol server iDNES.cz s odvolaním sa na hovorkyňu juhomoravskej polície Petru Vedrovú.

Zdroj: novinky.cz

Dopravná polícia vozidlá z kolóny, ktorá následne narástla na asi štyri kilometre, odkláňa v oboch smeroch: v smere na Prahu na 178. kilometri a v smere na Brno na 168. kilometri.
Medzičasom však aj na obchádzke došlo k zrážke dvoch osobných vozidiel, čo dopravnú situáciu ďalej skomplikovalo.

Diaľnica D1 by mohla zostať uzavretá až do neskorých nočných hodín.

Pri nehode, pri ktorej skončilo vozidlo v priekope, sa poškodili štyri tisíclitrové sudy z celkového nákladu 19.000 litrov kyseliny, ktorá podľa hovorcu hasičov Jaroslava Mikošku vytvorila v oblasti hustú hmlu.

Spomínaná chemikália, využívaná v priemysle, je v koncentrovanej podobe veľmi nebezpečná, pričom môže spôsobiť veľmi vážne zranenia, dokonca aj smrť. Nebezpečné je aj prípadné nadýchanie sa jej výparov.

BRNO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.