Polícia zasahuje na magistráte v Brne v kancelárii kandidáta na ministra

Polícia zasahuje na magistráte v Brne v kancelárii kandidáta na ministra
Zdroj: Facebook/Petr Hladík

Česká Národná centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahuje na magistráte v Brne. Kontroluje kanceláriu námestníka primátorky a súčasného kandidáta na ministra životného prostredia Petra Hladíka, ako aj kanceláriu bytového odboru.

Informuje o tom správa Vyššieho štátneho zastupiteľstva Olomouc (VSZ) a české médiá.

Prečítajte si tiež:

​Polícia v prípade zatiaľ zadržala desať osôb, uviedla štátna zástupkyňa (prokurátorka) Petra Lastovecká. Dodala, že na základe súdnych príkazov sa na niekoľkých miestach vykonávajú domové prehliadky a prehliadky nebytových priestorov.

„Predmetom preverovania sú aktivity, ku ktorým dochádzalo v súvislosti s činnosťou konkrétnej mestskej spoločnosti a ďalej v súvislosti s privatizáciou mestských bytov v Brne a dotačnými podvodmi,“ upresnila štátna zástupkyňa.

Hladík potvrdil, že ho kontaktovala polícia, aby jej sprístupnil kanceláriu. Podľa svojich slov to považuje za samozrejmé.

„Zároveň ma polícia požiadala, aby som prišiel podať vysvetlenie, na čo som samozrejme pripravený," napísal Hladík na sociálnej sieti Twitter. Dodal, že nie je z ničoho obvinený.

Petr Hladík má nahradiť na ministerstve životného prostredia doterajšiu ministerku Annu Hubáčkovú, ktorá rezignovala zo zdravotných dôvodov. Nominoval ho celoštátny výbor KDU-ČSL, čo rešpektoval premiér Petr Fiala a schôdzku s ním plánoval aj prezident republiky Miloš Zeman.

Brniansky politik poskytne plnú súčinnosť polícii pri objasňovaní prípadu a o obsadení pozície ministra životného prostredia bude vo štvrtok rozhodovať celoštátny výbor KDU-ČSL, uviedla strana v tlačovej správe.

Polícia v kauze s bytmi v Brne zasahovala už pred dvoma týždňami. Obvinila osem ľudí vrátane Otakara Bradáča (ODS) a konateľa realitnej kancelárie Zdeňka Červinku, ktorí sú vo väzbe.

Pozrite si aj záznam z Televíznych novín zo 17. októbra o ruskom agentovi, ktorý pôsobil v Česku:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti