Zahraničné

Jeden z najúžasnejších preletov v oblakoch (video)

1537874_654363814606575_2090204841_o.jpg

Pozrime sa spolu na najfascinujúcejšie zábery vzdušného cirkusu.

 Určite sa vám niekedy snívalo, ako lietate s najväčšou ľahkosťou a cítite pocit beztiaže. Vedeli by ste si predstaviť to všetko zažiť aj naživo? 


Jeb Corliss, ... letec sníval o lietaní už od mala. Mal rád dobrodružstvo, večne vymýšľal a bol hyperaktívny. Keď raz ako šesťročný sedel v aute svojej tety a videl, ako sa vtáky spustili z elektrického vedenia, povedal, že raz, až bude veľký, bude aj on takto lietať. Ona sa mu zasmiala a vysvetlila mu, že ľudia nevedia lietať. On sa zamyslel a povedal: "Ty možno nemôžeš, ale ja lietať budem!"

Teraz je Jeb jeden z najznámajších base-jumperov. Za 14 rokov skočil viac ako tisíc krát z miest ako Eiffelovka, Golden Gate Bridge-u, Anjelského vodopádu vo Venezuele, alebo do pol mílovej jaskyne v Číne.

Čo to base-jumping vlastne je? Je to extrémny šport. Jeho náplňou je skákanie z pevných objektov, napríklad budov, mostov. Je to spojenie horolezectva so skydivingom. Pri tomto športe už ľudia zaznamenali mnoho smrteľných úrazov. Pre začiatočníka je preto ideálnym miestom na zoskok vysoký most, pretože dáva najväčšie možnosti riadenia letu. Osoba, ktorá sa chce tomuto športu venovať naplno, musí byť v prvom rade dobrým parašutistom s dokonalým odhadom výšky, v ktorej je nutné padák otvoriť a s vysokou úrovňou schopností ovládania jeho letu. 


Jeb si svoje akrobatické kúsky natáča na GoPro kameru, ktorú má pripevnenú na svojej leteckej prilbe. Poďte sa s nami pozrieť na jeden z jeho úžasných preletov v oblakoch.


NOVÉ MEXIKO/Youtube/MDolnakova

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.