Zahraničné

Kamera zachytila hrozivý moment: Deti v Sýrii takmer zabila bomba

article-2514487-19AE0C6800000578-764_634x360.jpg

Na kameru rozprávali o bojoch, keď za nimi nastal výbuch.

Skupinka sýrskych detí takmer prišla o život, keď rozprávala na kameru o hrôzach vojny. V tom momente za deťmi vybuchla bomba. Keby stáli o niečo bližšie, stali by sa ďalšími obeťami bojov v Sýrii.

Incident sa stal v dedine Jobar neďaleko hlavného mesta Damask. Video je dôkazom toho, ako blízko sú nevinné deti denne vystavované hrozbe smrti.

Deti rozprávali na kameru o tom, akých hrozných udalostí už boli svedkami. Majú sotva 10 rokov a už videli toľko krvi a násilia, ako my neuvidíme za celý svoj život.

Keď bomba vybuchla, deti odhodila tlaková vlna na zem. Ihneď začali utekať preč spolu s kameramanom a redaktorom.


Bilancia zabitých detí v Sýrii

Konflikt v Sýrii si od marca 2011 vyžiadal životy viac ako 11-tisíc detí alebo mladistvých vrátane 128, ktorí prišli o život pri široko medializovanom chemickom útoku na okraji Damasku. Celkovo vo vojne zomrelo už 11 420 ľudí mladších ako 17 rokov.

Hrozivá je aj štatistika popravených detí. Podľa britskej neziskovej organizácie Oxford Research Group sa obeťami popráv stalo až 764 detí a ďalších 389 zomrelo pri cielených útokoch ostreľovačov. Väčšina z viac ako 11-tisíc detí a mladistvých prišla o život pri výbuchoch.

https://www.youtube.com/watch?v=UaLU1AEqWi8


DAMASK/JH, LiveLeak

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.