Nemecká nadácia udelila Zuzane Čaputovej Cenu slobody

Nemecká nadácia udelila Zuzane Čaputovej Cenu slobody
Zuzana Čaputová v Televíznych novinách. Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Nemecká Nadácia Friedricha Naumanna (FNF) v stredu oznámila, že udelila slovenskej prezidentke Zuzane Čaputovej Cenu slobody za zásluhy o rozvoj občianskej spoločnosti a liberálnych hodnôt. Informovala agentúra DPA.

Slávnostné odovzdanie ocenenia, ktoré sa udeľuje každé dva roky od roku 2006, sa uskutoční 5. novembra vo Frankfurte.
Nadácia Friedricha Naumanna vo svojom stredajšom oznámení označila Zuzanu Čaputovú za odhodlanú bojovníčku za právny štát, ľudské práva a prehlbovanie európskej integrácie.

Prečítajte si tiež:

​„Po ruskom útoku na Ukrajinu (Čaputová) zaujala jasné stanovisko voči tomuto aktu bezprávia a odvážne čelila značným sympatiám k Putinovmu režimu v radoch obyvateľstva svojej krajiny,“ uvádza sa vo vyhlásení nadácie. Slovenská prezidentka si podľa nej týmito svojimi pevnými postojmi získala značný rešpekt po celom svete.

Nadácia Friedricha Naumanna - celým názvom Nadácia Friedricha Naumanna za slobodu - je napojená na liberálov z nemeckej Slobodnej demokratickej strany (FDP). Táto strana je súčasťou koaličnej vlády nemeckého kancelára Olafa Scholza.

Svoju Cenu slobody (Freiheitspreis) udeľuje táto nadácia osobnostiam, ktoré poskytujú významné impulzy k "rozvoju liberálnej občianskej spoločnosti a prispievajú tak k upevneniu liberálnych hodnôt a cieľov vo svete".

Pozrite si archívnu reportáž z 19.10. o návšteve prezidentky v Európskom parlamente:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Slovensko

Dôležité udalosti