Školáci v nemeckom meste budú dostávať iba vegetariánsku stravu a ešte si za to priplatia

Školáci v nemeckom meste budú dostávať iba vegetariánsku stravu a ešte si za to priplatia
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock/wavebreakmedia

V mestských školách a centrách dennej starostlivosti v nemeckom Freiburgu už nebudú vydávať mäso. Nariadenie, ktoré vstúpi do platnosti od začiatku budúceho školského roka, schválila radnica tohto mesta v Bádensku-Württembersku, píše Der Spiegel.

Doteraz deti v jedálňach v školách a škôlkach mali na výber z dvoch jedál, pričom jedno obsahovalo mäso alebo ryby. Z úsporných dôvodov sa bude podávať iba jeden druh jedla. „Priesečníkom rôznych stravovacích zvyklostí je vegetariánstvo,“ písalo sa v návrhu k novinke vo vzdelávacích inštitúciách v meste.

Prečítajte si tiež:

​Radnica sa takto snaží zdraženie udržať v znesiteľných medziach pričom práve kvalitné mäso ženie cenu nahor.

Podiel biopotravín na tanieroch školákov vzrastie zo súčasných 20 percent na 30 percent. Rodičia musia počítať s tým, že si za obedy pre svoje deti priplatia. Doteraz za menu platili 3,90 eura, po novom to bude 4,8 eura.

Zmeny sa niektorým zastupiteľom nepáčili. Franco Orlando z radničnej frakcie Slobodnej demokratickej strany (FDP) a združenia Občania pre Freiburg obvinil starostu Martina Horna, že „mu je konzumácia mäsa tŕňom v oku“.

Freiburské jedálne v školách a škôlkach vydajú ročne viac ako 500-tisíc obedov.

Klienti centier a domovov sociálnych služieb sa musia pre drahé potraviny pripraviť, že si za stravu priplatia. Viac sa dozviete  z reportáže v priloženom videu.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme školstvo

Dôležité udalosti