Zahraničné

Osemročný Tayler zachránil z plameňov šesť ľudí, sám neprežil

article-0-1ADBAA0000000578-320_634x348 copy.jpg

Keď sa do horiaceho domu vrátil po dedka a strýka na invalidnom vozíku, už sa z neho nevrátil.

Newyorčanov dojal hrdinský príbeh osemročného chlapca, ktorý sa skončil tragicky. Malý Tayler zomrel pri záchrane svojho dedka a chorého strýka. Pred ohňom však stihol zachrániť šesť ďalších príbuzných.

Podľa šerifa Johna Helfera bolo v obytnom prívese v čase, keď vypukol požiar deväť ľudí. Oheň zachvátil príbytok Doohanovcov v pondelok krátko pred piatou hodinou ráno, príčinou bol skrat na elektrickom vedení.

Ako prvý sa zobudil malý Tayler, ktorý následne zobudil šesť osôb, ktorým sa podarilo uniknúť. Keďže z domu nevyšiel jeho 57-ročný starý otec a 54-ročný strýko, tak sa po nich malý záchranár rozhodol vrátiť. Strýko Steven mal amputovanú nohu a pohyboval sa len pomocou invalidného vozíka. Z horiaceho pekla sa však už ani jeden z trojice nevrátil. V plameňoch zahynul aj pes. Telo malé chlapca našli hasiči v jednej z izieb, iba pár metrov od postele, v ktorej spal strýko.

Malý hrdina v prívese nebýval. Bol iba na návšteve u starého otca, keďže v pondelok oslavovali Američania sviatok Martina Luthera Kinga juniora.


„To dieťa malo viac odvahy ako ktokoľvek iný. Myslím tým, že sa dokázal rozbehnúť naspäť do ohňa, aby zachránil svojho strýka... Čo o takom dieťaťu môžete povedať? Bol to skvelý chlapec," hovorí so slzami v očiach ďalší Taylerov strýko Joseph.

Šesť zachránených osôb ošetrili v tamojšej nemocnici, utrpeli ľahšie zranenia. Boli medzi nimi aj dve deti vo veku štyri a šesť rokov.

Šéf hasičov Chris Ebmeyer si myslí, že nebyť chlapcovej duchaprítomnosti, obetí by bolo viac.


NEW YORK/Daily Mail, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.