Zahraničné

Hrozné, čo v Indii nariadili urobiť mladej žene. Hromadne ju znásilnili

India_Kashmir-57b7d83bef3f41c7966d62a6b25d0622.JPEG

Nariadila to obecná rada, lebo sa dievča zaľúbilo do muža s iným náboženstvom.

Polícia v indickom štáte Západné Bengálsko oznámila, že mladú ženu hromadne znásilnili na príkaz obecnej rady, pretože sa zaľúbila do muža vyznávajúceho iné náboženstvo. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Policajný predstaviteľ C. Sudhakar uviedol, že v súvislosti s prípadom zatkli 13 mužov.


Vlna znásilnení v Indii, ktoré sa stali za posledný rok, vyvolala všeobecný hnev verejnosti, pretože krajinu sužuje chronické sexuálne násilie a vláda nie je schopná chrániť ženy.

Prípad v Západnom Bengálsku je obzvlášť znepokojujúci, pretože znásilnenie údajne schválila obecná rada, zložená z dedinských staršinov. Takéto rady a ich rozhodnutia nemajú v Indii právnu záväznosť, ale vnímajú sa ako zosobnenie vôle miestneho spoločenstva. Ľudia, čo ignorujú tieto rady, riskujú, že budú vylúčení na okraj spoločnosti.

Hromadne znásilnená žena sa v súčasnosti nachádza v nemocnici v okrese Birbhum a podľa lekárov je jej stav vážny.

NAÍ DILLÍ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)

Krátka správa

Česká BIS odhalila agenta, ktorý šíril ruskú propagandu o vojne na Ukrajine.

Česká Bezpečnostná informačná služba (BIS) odhalila ruského agenta, ktorý v ČR zaisťoval šírenie ruskej propagandy o vojne na Ukrajine a využíval na to aj známe osobnosti. Na konferencii o dezinformáciách a hybridných hrozbách v Poslaneckej snemovni českého parlamentu to uviedol šéf BIS Michal Koudelka. BIS sa podľa slov Koudelku podarilo odhaliť, že jeden z dlhodobých ruských vplyvových agentov v Českej republike rozdal úplatky v hodnote niekoľkých tisíc eur za šírenie ruskej propagandy. (TASR)

Krátka správa

Francúzsko stiahne z Nigeru svojich vojakov i veľvyslanca.

Francúzsko do konca tohto roka stiahne svojich vojakov z Nigeru a ukončí vojenskú spoluprácu s touto africkou krajinou, kde prezidentská garda koncom júla zvrhla demokraticky zvolenú hlavu štátu Mohameda Bazouma. V nedeľu to oznámil francúzsky prezident Emmanuel Macron. Do vlasti sa vráti aj francúzsky veľvyslanec Sylvain Itté, povedal Macron. Pučisti požadovali jeho odchod už koncom augusta, čo Paríž odmietol. Režim v Nigeri oznámenie o stiahnutí francúzskych vojakov privítal a označil ho za "nový krok k suverenite" krajiny. (TASR)