Apple avizuje veľkú zmenu v prípade telefónov iPhone. Podľa výrobcov boli donútení

Apple avizuje veľkú zmenu v prípade telefónov iPhone. Podľa výrobcov boli donútení

Telefóny iPhone od spoločnosti Apple čaká veľká zmena. Vedenie spoločnosti totiž nedávno priznalo, že v nich vymení nabíjací konektor Lightning.

S informáciou vyšli von dvaja členovia vrcholného manažmentu spoločnosti Apple. Tí v podcaste The Wall Street Journal Tech Live odpovedali na otázku.

Tá znela, či sa užívatelia dočkajú portu USB-C aj na ich telefónoch. „Evidentne sa budeme musieť podriadiť, nemáme príliš na výber,“ reagoval marketingový riaditeľ Greg Joswiak.

Práve USB-C je najviac rozšírený konektor na spotrebnej elektronike. Spoločnosť Apple doteraz využívala najmä vlastný port Lightning.

Prečítajte si tiež:

​Hlavnou výhodou USB-C je vyššia rýchlosť prenosu dát alebo univerzálnosť jeho použitia. Dá sa cez neho totiž pripojiť externý disk, monitor a ďalšie príslušenstvo.

Nielen firmu Apple k zmene donúti Európsky parlament. Tam nedávno hlasovaním prešiel návrh na zjednotenie konektora v prípade spotrebnej elektroniky od roku 2024.

Europoslanci si od toho sľubujú pohodlnejší život pre spotrebiteľov, ale aj zlepšenie životného prostredia. Apple už skôr vo vyhlásení uviedol, že rôzne regulácie potlačujú inováciu namiesto toho, aby ju poháňali.

Prvá generácia telefónov iPhone zamierila na trh v roku 2007 s konektorom Dock. Až šiesta generácia telefónov obsahovala port Lightning.

Pôjde tak o druhú obmenu tejto dôležitej súčasti telefónu. Na ostatných výrobkoch firmy sa už postupne porty obmieňajú. USB-C je už niekoľko rokov na notebookoch MacBook a nedávno sa portu dočkala aj najnovšia verzia tabletu iPad.

Pozrite si archívnu reportáž o iPhonoch.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Veda a technika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.