Prokremeľská novinárka Babajevová zomrela na strelnici. Rusko tvrdí, že ju zasiahla „zatúlaná guľka“

Moskva.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Ruská novinárka Svetlana Babajevová zomrela počas nehody na strelnici na Moskvou anektovanom ukrajinskom polostrove Krym, oznámila hlavná ruská štátna mediálna skupina Rossija segodňa, pre ktorú pracovala. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Babajevová bola šéfka krymskej kancelárie tohto média podporovaného Kremľom a v piatok "zomrela v dôsledku nehody" počas nacvičovania streľby, keď bola zasiahnutá "zatúlanou guľkou", citovali ruské agentúry.

Táto 50-ročná novinárka bola počas svojej dlhej kariéry v prokremeľských médiách vyslaná aj v Spojených štátoch a Británii. Šéf zoskupenia Rossija segodňa a jeden z hlavných moderátorov ruskej štátnej televízie Dmitrij Kiseľov tamojším médiám povedal, že Babajevová "chcela podporiť našich hrdinov" a bude "veľmi chýbať", cituje AFP. "Neúnavná Sveta bola profesionálka najvyššej úrovne so širokou žurnalistickou biografiou," dodal.

Nad jej stratou vyjadril ľútosť aj Kremeľ. Jeho hovorca Dmitrij Peskov  ju nazval "všestranne talentovanou novinárkou" a "nezvyčajne šarmantnou ženou".

Babajevová bola predstaviteľkou Rossija segodňa v krymskom meste Simferopol od roku 2019, uvádza AFP. Moskvou dosadené ruské úrady v juhoukrajinskom meste Cherson ju ocenili za prinášanie "pravdivých informácií" z okupovaných oblastí.

Pozrite si aj reportáž o aktuálnom dianí na Ukrajine:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.