Zahraničné

Takto vyzerá deň Evy Varholíkovej-Rezešovej v domácom väzení

Eva Varholíková na súde v Maďarsku
Zdroj: TASR

Až tak sa nezabáva, ako si mnohí myslia.

Obhajca Varholíkovej Peter Novák dementoval informácie médií, ktoré tvrdili, že jeho klientka v luxusnom apartmáne v piatok oslavovala.

„V tom čase s ňou v prenajatom byte bola iba jej 13-ročná dcéra a matka. Potvrdiť to môžu aj policajti, ktorí moju klientku v čase medzi 22.30-23.00 kontrolovali," povedal Novák.

Slovenku kontrolujú denne dvakrát dvaja policajti. Preverujú fungovanie elektronického náramku, ktorý má na sebe. Súčasťou procesu kontroly je aj povinnosť Slovenky denne najmenej päť minút nepretržite stráviť na balkóne apartmánu. Policajti skontrolujú celý byt a dajú jej podpísať zápisnicu.

Zdroj: TASR

Novák zdôraznil, že jeho mandantka každý deň spomína na obete havárie a potvrdil informáciu, že pozostalým už pred časom zaplatila rodina odsúdenej štyri milióny forintov (13 374 eur) na starostlivosť o urny obetí.

„Evu Varholíkovú príbuzní nenechajú ani na minútu osamotenú. Striedajú sa pri nej matka so sestrou a švagrinou," podotkol advokát,.

Novák tvrdí, že Varholíková trpí tým, že menšiu dcéru nemôže vidieť kvôli rozhodnutiu jej otca.

Slovenka býva v Maďarsku v dva a pol izbovom luxusnom byte s rozlohou 70 metrov štvorcových. Fitnescentrum či plaváreň obytného komplexu nemôže navštevovať. Byt môže opustiť iba na súdne predvolanie v dňoch pojednávania. Aj na prípadnú návštevu lekára potrebuje súdne povolenie.

Do týždňa rozhodne maďarský súd o tom, či Eva Varholíková zostane v domácej väzbe alebo pôjde naspäť do väzenia, informoval maďarský denník Bors.

Zdroj: TVMarkíza

BUDAPEŠŤ/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.