Na dovolenke na Kréte zomrela turistka (†45). Na dom, v ktorom bývala s rodinou, sa zrútila skala

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Smrteľný zosuv pôdy. Na gréckom ostrove Kréta v nedeľu (30.10.) skoro ráno zomrela turistka (†45). Na prenajatý dom, v ktorom sa zdržiavala s rodinou, sa zrútila skala. Agentúra AFP aj grécky portál ertnews.gr informovali, že obeťou bola česká občianka. České ministerstvo zahraničia to neskôr poprelo. Podľa agentúry Reuters má mŕtva žena pochádzať zo Slovinska.

Manžel a syn prežili, záchranári ich vyslobodili zo sutín domu v letovisku Agia Fotia na juhovýchode Kréty. Dieťa má poranené nohy a je v nemocnici.

Krátko po polnoci sa zo skaly nad domami, ktoré si prenajímajú turisti, odlomil masívny blok kamenia a zasypal dom. Žena bola doslova pochovaná vedľa postele, v ktorej spala, v masách betónu a skál, uvádza grécky server. Záchranári ju našli v bezvedomí.

Prečítajte si tiež:

​Predtým sa im podarilo zachrániť 51-ročného manžela, ktorý bol v inej izbe a ich 11-ročného syna. Obaja sú v dobrom zdravotnom stave, majú ľahké zranenia.

Osud sa s rodinou tragicky zahral. Na dovolenke v Grécku mali stráviť poslednú noc, v nedeľu (30.10.) sa mali vrátiť vrátiť do vlasti.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.